Bedrijfsbezoek Volvo Trucks 1/4

We schrijven een zonnige 1 april met 44 leden van Raak en Femma richting Gent met een bus waar vrachtwagenbouwer Volvo gevestigd is. De gepaste titel voor dit verslag is: hoe wordt een vrachtwagen gemaakt?

Bij onze aankomst waar de Zweedse vrachtwagenbouwer 1200 arbeiders te werk stelt, werden we verwelkomd door onze gidsen. In de ontvangstruimte zagen we onmiddellijk een beest van een vrachtwagen staan. Dit is wel het nieuwste van het nieuwste : met camera’s ipv zijspiegels. Terwijl er koffie werd gedronken klommen we ook in deze vrachtwagen om een zicht te nemen.

Al vlug kregen we van de gids aan de hand van een video enkele cijfers te verwerken, o.a. hoeveel vrachtwagens er gemaakt worden op jaarbasis en per dag. Dit is de enige fabriek ter wereld waar Volvo vrachtwagens bouwt. Eenmaal ingedeeld in groepen konden we de samenstelling in de fabriek zelf volgen. Te beginnen met het onderstel tot hij op eigen kracht naar de testbank rijdt voor hij buiten rijdt.

Het productieproces is enorm goed voorbereid, de toekomst is de elektrische vrachtwagen bij Volvo waar ze momenteel hard aan werken en er al enkele verkocht zijn. Ook het grote Franse Renault heeft een onderstel en een motor van Volvo Trucks. Na 2u 30 min waren we rond en konden we vol boeiende verhalen en bewondering terug huiswaarts keren.

Een grote dankjewel aan onze drie gidsen die ons een leerrijke namiddag bezorgden.

(Johan Verhaeghe)